Ikona - Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Asystowanie w organizacji wydarzeń sportowych dla osób z niepełnosprawnościami

Osoba posiadająca kwalifikację "Asystowanie w organizacji wydarzeń sportowych dla osób z niepełnosprawnościami" może ją wykorzystać w ramach wolontariatu lub zatrudnienia w: klubach sportowych, związkach sportowych; innych stowarzyszeniach i fundacjach; ośrodkach sportu i rekreacji; przedszkolach, przedszkolach specjalnych, szkołach, szkołach specjalnych, ośrodkach szkolno-wychowawczych, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, uczelniach wyższych; ośrodkach wychowawczych i socjoterapeutycznych; ośrodkach wypoczynkowych, hotelach, sanatoriach, ośrodkach agroturystycznych; domach seniora, domach dziennego pobytu innych placówkach opieki społecznej; instytucjach kultury; agencjach eventowych, centrach animacji.

1. Charakteryzowanie specyfiki sportu osób z niepełnosprawnościami

1. Omawia sport osób z niepełnosprawnościami

2. Omawia zasady bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w sporcie osób z niepełnosprawnościami

2. Promowanie sportu osób z niepełnosprawnościami

1. Realizuje działania edukacyjno-informacyjne dotyczące sportu osób z niepełnosprawnościami

2. Zachęca osoby z niepełnosprawnościami do udziału w wydarzeniach sportowych

3. Wspieranie realizacji wydarzeń sportowych dla osób z niepełnosprawnościami

1. Pomaga w przygotowaniu wydarzeń sportowych

2. Pomaga w realizacji wydarzeń sportowych osób z niepełnosprawnościami

1. Polski Komitet Paraolimpijski
Wnioskodawca: Polski Komitet Paraolimpijski.