Ikona - Motoryzacja, transport

Motoryzacja, transport

Diagnozowanie i naprawa pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Osoba posiadająca niniejszą kwalifikację rynkową gotowa będzie do tego, aby podjąć pracę na poniższych typach stanowisk pracy: 1. Praca w niezależnych warsztatach samochodowych: - pomocnik mechanika lub mechanik samochodów elektrycznych i hybrydowych (w zależności od decyzji pracodawcy); - właściciel warsztatu samochodowego. 2. Praca w autoryzowanych stacjach obsługi (ASO): - pomocnik mechanika lub mechanik samochodów elektrycznych i hybrydowych (w zależności od decyzji pracodawcy); - kierownik warsztatu mechanicznego. Osoba posiadająca niniejszą kwalifikację będzie mogła uzupełniwszy komplementarne kompetencje podjąć zatrudnienie na stanowisku doradca klienta w serwisie samochodowym i punkcie handlowym. Będzie to wpisywało się w rozwój kariery zawodowej w kierunku łączenia wiedzy i umiejętności z zakresu mechaniki oraz handlu.

1. Zasady postępowania z pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi w aspekcie bezpieczeństwa

1. Omawia zasady postępowania z systemami ładowania ze źródeł zewnętrznych w pojazdach elektrycznych i hybrydowych

2. Omawia schematy budowy pojazdów elektrycznych i hybrydowych

3. Omawia cechy i funkcje modułów z modułów elektrycznych i mechanicznych oraz łączące je zależności