Ikona - Moda

Moda

Konstruowanie szablonów odzieżowych do produkcji przemysłowej odzieży

Osoba posiadająca kwalifikację “Konstruowanie szablonów odzieżowych do produkcji przemysłowej odzieży” może:- pracować dla przemysłu odzieżowego (w przedsiębiorstwie, małej lub średniej firmie);- tworzyć biura konstrukcyjne, współpracując z krawcem (prowadzić usługową działalność gospodarczą);- realizować wysoko wyspecjalizowane konstrukcje odzieżowe dla różnych branż (np. odzież medyczna, odzież dla zwierząt, odzież przeznaczona dla służb obronnych, branż innowacyjnych);- realizować konstrukcje odzieży dla firm specjalizujących się w personalizowaniu ubrań w ramach obowiązującego w przedsiębiorstwach dress code’u;- wykonywać konstrukcje na potrzeby projektantów mody oraz do kolekcji dyplomowych dla studentów projektowania odzieży;- wykorzystywać umiejętności konstruowania odzieży w prowadzeniu badań w zakresie dostosowywania konstrukcji odzieży do uzyskania właściwości wyspecjalizowanej odzieży i pojawiających się nowych rodzajów tkanin (wyspecjalizowane tkaniny techniczne, tkaniny funkcjonalne, tkaniny inteligentne);- pełnić funkcje rzeczoznawców, biegłych sądowych, ekspertów branżowych;- poszerzać zakres swoich umiejętności w obszarze krawiectwa;- prowadzić działalność dydaktyczno-szkoleniową w zakresie odzieżownictwa;- współpracować przy tworzeniu i recenzowaniu skryptów, podręczników, książek branżowych i artykułów w czasopismach branżowych dotyczących konstrukcji odzieży metodami przemysłowymi.

1. Przygotowanie do wykonania szablonów do produkcji przemysłowej odzieży

1. Charakteryzuje zasady BHP obowiązujące na stanowisku pracy

2. Posługuje się tabelami rozmiarowymi

3. Pobiera miarę z modela wzorcowego

2. Konstruowanie form i szablonów do produkcji przemysłowej odzieży

1. Tworzy konstrukcję podstawową różnych asortymentów odzieży

2. Sprawdza poprawność układalności konstrukcji na modelu wzorcowym

3. Dostosowywanie szablonów do wdrożenia w procesie przemysłowym

1. Przekształca formy na szablony

4. Wdrażanie szablonów w procesie przemysłowym

1. Opisuje sposób wykonania modelu

2. Nadzoruje prace krawca wzorcowego lub szwaczy

1. CHIC Warsaw Sp. z o.o.
Wnioskodawca: CHIC Warsaw Sp. z o.o..