Ikona - Elektronika, robotyka

Elektronika, robotyka

Lutowanie ręczne zespołów elektrycznych i elektronicznych wykonanych w technologii przewlekanej i powierzchniowej

Osoba, która uzyska tę kwalifikację może pracować w: - zakładach przemysłowych przy montażu, instalacji, konserwacji i obsłudze sprzętu elektronicznego, telekomunikacyjnego, - zakładach produkujących oraz instalujących urządzenia elektroniczne, telekomunikacyjne, - zakładach usługowych i firmach instalujących oraz naprawiających sprzęt elektroniczny, telekomunikacyjny. Może pełnić funkcję operatora lutowania, technika napraw, inżyniera napraw, instruktora lutowania.

1. Omawianie genezy ładunków elektrostatycznych, uszkodzeń wywoływanych wyładowaniami elektrostatycznymi oraz sposobów zabezpieczania przed wyładowaniami elektrostatycznymi

1. Wyjaśnia powstawanie zjawisk wyładowań elektrostatycznych

2. Rozpoznaje skutki uszkodzeń wywołane wyładowaniami elektrostatycznymi

3. Charakteryzuje zabezpieczenia przed wyładowaniami elektrostatycznymi

2. Przygotowanie stacji lutowniczej, narzędzi do lutowania ręcznego zespołów elektrycznych i elektronicznych.

1. Posługuje się dokumentacją technologiczną

2. Dobiera narzędzia, materiały do lutowania ręcznego

3. Sprawdza gotowość stacji lutowniczej do pracy

3. Obsługiwanie stacji lutowniczej.

1. Uzbraja stację lutowniczą w narzędzia

2. Ustawia tryb pracy

4. Montowanie komponentów elektrycznych i elektronicznych wykonywanych w technologii przewlekanej.

1. Identyfikuje i przygotowuje materiały do lutowania ręcznego w technologii przewlekanej

2. Lutuje podzespoły elektryczne i elektroniczne w technologii przewlekanej

3. Ocenia jakość wykonania lutowania ręcznego w technologii przewlekanej

5. Montowanie komponentów elektronicznych wykonywanych w technologii powierzchniowej.

1. Identyfikuje i przygotowuje materiały do lutowania ręcznego w technologii powierzchniowej

2. Lutuje podzespoły elektryczne i elektroniczne w technologii powierzchniowej

3. Ocenia jakość wykonania lutowania ręcznego w technologii powierzchniowej

1. Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia
Wnioskodawca: Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia.