Ikona - Budownictwo, architektura

Budownictwo, architektura

Osoba posiadająca kwalifikację: „Montaż i konserwacja zabezpieczeń przeciwpożarowych – stałe urządzenia gaśnicze gazowe (SUG-G)” będzie mogła pracować jako monter i konserwator instalacji SUG-G w przedsiębiorstwach instalacyjnych oraz serwisujących instalacje SUG-G lub prowadzić własną działalność w tym zakresie.Osoba posiadająca kwalifikację będzie mogła zdobywać kwalifikacje z zakresu montażu i konserwacji innych typów instalacji zabezpieczeń przeciwpożarowych. Pierwszy zestaw efektów uczenia się może być wspólny dla wszystkich kwalifikacji z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych. Należy zauważyć, że zajmowanie określonych stanowisk pracy może wiązać się z koniecznością posiadania innych uprawnień, kwalifikacji lub licencji, w szczególności:- Uprawnienia SEP do 1kV na stanowisku eksploatacji E lub/i stanowisko dozoru D w zakresie obsługi, konserwacji, napraw, montażu i prac kontrolno-pomiarowych,- Kwalifikacje UDT do napełniania zbiorników przenośnych w zakresie: gazy sprężone i skroplone,- Certyfikat UDT dla personelu obsługującego SUG-G na chlorowcopochodne węglowodorów,- Uprawnienia do wykonywania testów szczelności pomieszczeń gaszonych SUG-G,- Szkolenie w zakresie wykonywania przepustów instalacyjnych,- Szkolenie u producenta w zakresie montażu i eksploatacji zestawów stałych urządzeń gaśniczych.Osoba posiadająca kwalifikację: „Montaż i konserwacja zabezpieczeń przeciwpożarowych – stałe urządzenia gaśnicze gazowe (SUG-G)” po uzyskaniu dodatkowej kwalifikacji związanej z zarządzaniem zespołem może pełnić rolę brygadzisty.

1. Przygotowanie do montażu i konserwacji technicznych systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych

1. Charakteryzuje aktualny stan prawny dotyczący montażu i konserwacji systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych

2. Charakteryzuje zagadnienia związane z montażem i konserwacją systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych

2. Przygotowanie do montażu i konserwacji instalacji SUG-G

1. Charakteryzuje zasady montażu i konserwacji instalacji SUG-G

2. Omawia elementy składowe dokumentacji projektowej SUG-G

3. Montaż i konserwacja instalacji SUG-G

1. Czyta projekt techniczny, dokumentację wykonawczą i techniczno-ruchową instalacji SUG-G

2. Konserwuje instalację SUG-G

3. Montuje instalację SUG-G

4. Przygotowuje instalację do eksploatacji

1. Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy
Wnioskodawca: Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy.