Ikona - Budownictwo, architektura

Budownictwo, architektura

Osoba posiadająca kwalifikację: „Montaż i konserwacja zabezpieczeń przeciwpożarowych – systemy sygnalizacji pożarowej (SSP) i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi” będzie mogła pracować jako monter i konserwator instalacji SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi w przedsiębiorstwach instalacyjnych oraz serwisujących instalacje SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi lub prowadzić własną działalność w tym zakresie.Osoba posiadająca kwalifikację będzie mogła zdobywać kwalifikacje z zakresu montażu i konserwacji innych typów instalacji zabezpieczeń przeciwpożarowych. Pierwszy zestaw efektów uczenia się może być wspólny dla wszystkich kwalifikacji z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych. Po zdobyciu wykształcenia wyższego może starać się o zdobycie kwalifikacji projektanta zabezpieczeń przeciwpożarowych - systemów sygnalizacji pożarowej i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi.Osoba posiadająca kwalifikacje „Montaż i konserwacja zabezpieczeń przeciwpożarowych – systemy sygnalizacji pożarowej (SSP) i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi” po uzyskaniu dodatkowej kwalifikacji związanej z zarządzaniem zespołem może pełnić rolę brygadzisty.

1. Przygotowanie do montażu i konserwacji technicznych systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych

1. Charakteryzuje zagadnienia związane z montażem i konserwacją systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych

2. Charakteryzuje aktualny stan prawny dotyczący montażu i konserwacji systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych

2. Przygotowanie do montażu i konserwacji instalacji SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi

1. Charakteryzuje zasady montażu i konserwacji instalacji SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi

2. Omawia elementy składowe dokumentacji projektowej instalacji SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi

3. Montaż i konserwacja instalacji SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi

1. Czyta projekt techniczny, dokumentację wykonawczą i techniczno-ruchową instalacji SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi

2. Montuje instalację SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi

3. Przygotowuje instalację SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi do eksploatacji

4. Konserwuje instalację SSP i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi

1. Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy
Wnioskodawca: Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy.